Gmina kończy sprzedaż węgla

25 04 2023 #Węgiel #Urząd

Urząd Gminy Konopiska informuje, że bazując na obecnie obowiązującym stanie prawnym z dniem 14 kwietnia zakończono procedurę przyjmowania wniosków o zakup węgla, rozpoczynając jednocześnie proces podsumowania i zakończenia preferencyjnej sprzedaży opału.

W związku z tym faktem poniżej przedstawiamy kilka istotnych aktualnych informacji, związanych z końcową sprzedażą węgla przez samorząd.

Wszystkie osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty za opał - proszone są o jak najszybsze jej uiszczenie. Nieprzekraczalny termin dokonania opłaty to 30 kwietnia b.r.

Prosimy również, aby te osoby które są na listach odbiorców węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o tym fakcie, ale jeszcze węgla nie odebrały ze składu - aby postarały się zrobić to jak najszybciej. Wydawanie węgla ze składów wszystkim wnioskodawcom będzie prowadzone do 30 kwietnia b.r.

Informujemy również, że w ramach prowadzonej obecnie sprzedaży węgla, Urząd Gminy Konopiska nie będzie już sprowadzał węgla w sortymencie ekogroszek. W związku z tym wnioski Mieszkańców o zakup paliwa stałego w sortymencie ekogroszek, którzy nie byli informowani przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty, pozostaną bez rozpoznania.

Na chwilę obecną jest dostępny jeszcze na składzie opał w sortymentach grubych (orzech, kostka). Możliwość zakupu tych sortymentów bez ograniczeń ilościowych, będzie możliwy po wejściu w życie znowelizowanych przepisów o zakupie preferencyjnym paliwa stałego, które pozwolą gminie na uruchomienie sprzedaży końcowej w terminie od 1 maja 2023r. do dnia 31 lipca 2023r.

Wszystkie powyższe informacje wiążą się z koniecznością formalnego zakończenia i rozliczenia preferencyjnej sprzedaży węgla przez Urząd Gminy Konopiska za okres grzewczy od 2022 do 30.04.2023.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem pod numerem telefonów: 32 328 20 57 wew. 51.

do góry