XXXV Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

5 04 2024 #Urząd

5 kwietnia 2024r. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski, podczas którego 44 uczestników ze wszystkich placówek szkolnych z terenu naszej gminy prezentowało swoje umiejętności recytatorskie ubiegając się o nominacje do etapu powiatowego w Częstochowie w dniach 17 i 18 kwietnia.

Komisja powołana przez organizatora  w składzie: przewodnicząca Dorota Musiał - instruktor ds. teatralnych i literackich w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, Renata Gęsiarz - magister polonistki, pedagog i Pan Piotr Mesyasz - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do reprezentowania Gminy Konopiska  w etapie powiatowym komisja wytypowała:                   

 • Kategoria I
  Jerzy Świtała  - SP w Jamkach-Korzonku,
  Mikołaj Jończyk - SP w Konopiskach,
  Natasza Czerwińska - ZSP w Aleksandrii

 • Kategoria II
  Miłosz Kosin - ZSP w Aleksandrii,
  Anna Kołodziejczyk - SP w Łaźcu,
  Zofia Grabowska - SP w Konopiskach,

 • Kategoria III 
  Patrycja Herman - ZSP w Aleksandrii, Aleksandra Popiel - SP w Konopiskach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczali po wysłuchaniu pierwszej kategorii wiekowej Zastępca Wójta Pani Iwona Lisek i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach Pan Marcin Kowalski, a po wysłuchaniu drugiej i trzeciej kategorii wiekowej Wójt Gminy Pan Jerzy Żurek oraz członkowie komisji oceniającej prezentacje.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych nominacji.

Tegoroczny konkurs poprowadziły uczennice klas siódmych SP w Konopiskach: Paulina Bitner i Kinga Turek, którym serdecznie dziękujemy.

M.Łyszczarz/GCKiS

 

 

do góry