Finał Mistrzostw Polski Modeli Pływających FSR EHO Konopiska 2023

12 09 2023 #Urząd

W dniach 8-10 września 2023 roku na Zalewie „Pająk” w Konopiskach po raz kolejny odbył się Finał Mistrzostw Polski Modeli Pływających FSR EHO Konopiska 2023. Wydarzenie przyciągnęło zarówno zapalonych miłośników modelarstwa, jak i liczne grono naszych mieszkańców, gotowych podziwiać niezwykłe konstrukcje i umiejętności zawodników. Impreza tego typu to dobra okazja do rywalizacji, wymiany doświadczeń i prezentacji najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie sportu.

Zawody odbywały się w kilku kategoriach, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom. Na zakończenie mistrzostw Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce Zbigniew Skrzypiec oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach Marcin Kowalski wręczyli zwycięzcom mistrzowskie medale i dyplomy.

Finał Mistrzostw Polski Modeli Pływających 2023 był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również okazją do promocji modelarstwa jako pasji i hobby, które może być fascynujące i dostępne dla każdego. Dla uczestników i widzów był to niezapomniany weekend pełen emocji i inspiracji.

Modelarstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tym hobby podczas warsztatów odbywających się w każdy czwartek o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kopalni.

do góry