Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku
2025-06-12
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku po raz kolejny udowodnili, że pasja, zaangażowanie i systematyczna praca przynoszą wspaniałe efekty.
Kinga Wiśniewska i Wiktoria Harabas – uczennice klasy ósmej – zdobyły wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Dzieje Nauki i Techniki Polskiej”. Ich praca pt. „Jan Szczepanik” została doceniona przez jury i znalazła się w gronie najlepszych w województwie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca 2025 r. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. Henryka Sławika w Katowicach. Do konkursu uczennice przygotowała nauczycielka historii, pani Katarzyna Klejny.
Z kolei w dziedzinie języków obcych sukces odniósł Marcel Wąsowicz – uczeń klasy trzeciej – który zajął I miejsce w IV edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „English is Fun”. Konkurs odbył się 5 czerwca 2025 r. w Szkole Podstawowej w Łaźcu i zgromadził wielu utalentowanych młodych miłośników języka angielskiego z terenu gminy.
Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych sukcesów!