Gminne Centrum Kultury i Sportu

Gminne Centrum Kultury i Sportu

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach
ul. Sportowa 60, 42-274 Konopiska
tel. (34) 344 19 33
e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
NIP 573 283 38 77
REGON 242612649
KONTO BANKOWE
Bank Spółdzielczy w Konopiskach 90 8273 0006 2000 0015 8554 0001

Dyrektor - Marcin Kowalski
e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Gmina Konopiska oferuje swoim mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną. Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie, muzyczne oraz konkursy plastyczne takie jak "Anioł", "Walentynka" czy "Ozdoba wielkanocnego stołu".
Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało wiele zespołów i grup rozwijających zainteresowania z różnych dziedzin kultury i przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zespoły artystyczne biorą udział nie tylko w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach w regionie i całej Polsce, ale swoją twórczość prezentują również podczas imprez organizowanych na terenie gminy Konopiska.

Mocną stroną Gminy Konopiska, są niewątpliwe imprezy plenerowe i sportowe, których przez cały rok organizujemy bardzo wiele. Są one doskonałą okazją do zaprezentowania Gminy na szerszym forum, pochwalenia się jej turystycznymi walorami, a także do zintegrowania mieszkańców i zaproponowania im ciekawego spędzenia czasu oraz zaktywizowania do działań na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Jedną ze sztandarowych imprez od wielu już lat są Dni Gminy Konopiska. Co roku gromadzi ona tysiące widzów, dla których staramy się przygotować coraz to ciekawsze atrakcje - koncerty, konkursy, możliwość sportowej rywalizacji, czy po prostu rodzinny piknik w pięknym plenerze okolic zalewu „Pająk”.

W Konopiskach hucznie i z tradycjami witamy lato. Co roku w czerwcu organizujemy Sobótkę, podczas której dziewczęta topią w „Pająku” wianki z kwiatów i ziół. Tej niezwykle urokliwej i romantycznej uroczystości towarzyszą liczne konkursy, między innymi na najpiękniejszy wianek i kwiat paproci.

Z wielką pieczołowitością kultywujemy także Dożynki. Co roku inne sołectwo jest ich gospodarzem, a podczas uroczystości możemy podziwiać niezwykłej urody kompozycje przygotowane z płodów rolnych. Dożynki są też okazją do spotkania z mieszkańcami, dlatego staramy się, by zawsze obchodzone były w radosnej, rodzinnej atmosferze, stąd corocznie uatrakcyjniamy je koncertami czy różnego rodzaju konkursami.

do góry