• UE
 • Tłumacz języka migowego
 • BIP

Zespoły

 • Zespół Konopielki - dziecięco-młodzieżowy zespół ludowy działający przy GCKiS w Konopiskach. Zespół powstał w 2007 r. Uczestnicy tańczą i śpiewają w trzech grupach wiekowych: grupa młodsza dzieci w wieku 4 - 6 lat; grupa średnia dzieci w wieku 8 - 10; grupa starsza dzieci powyżej 10 lat. Konopielki w swoim repertuarze mają piosenki i tańce różnych regionów Polski min. region śląski, cieszyński, krakowski, kaszubski, lubelski. Zespół reprezentuje gminę i powiat na konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wszystkie grupy pod względem wokalnym, tanecznym i choreograficznym prowadzi Ewa Błaszczyk - była solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 663 393 149.

 • Mażoretki „Szyk” - zespół tworzą trzy grupy mażoretek podzielonych z uwagi na wiek: kadetki, juniorki i seniorki. Aktualnie Mażoretki „Szyk” liczą 50 tancerek, wciąż doskonalących swój talent na cotygodniowych zajęciach oraz corocznych warsztatach prowadzonych przez Mistrzynie Polski i Europy w tańcu Mażoretkowym. Zespół „Szyk” uczestniczy nie tylko w przemarszach paradnych lecz również uświetnia swoimi barwnymi układami choreograficznymi muzykę orkiestry. Dziewczęta poza współpracą z orkiestrą prezentują się również samodzielnie na wielu uroczystościach, promując naszą gminę w kraju i zagranicą. Mażoretki występują na pokazach estradowych, paradach ulicznych, konkursach oraz na mistrzostwach. Każda grupa mażoretek ćwiczy pod okiem instruktorki - p. Magdaleny Chętkowskiej raz w tygodniu. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny, jak również w wakacje. Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 533 080 105. 

 • Taniec nowoczesny - łączy ze sobą wszystkie style taneczne oprócz tańca klasycznego. Styl ten od najmłodszych lat uczy świetnej koordynacji ruchowej, elementów baletu, jak i przez swoją różnorodność rytmu w różnej postaci. Na zajęciach uczymy się nie tylko kroków tanecznych, ale również przez grę i zabawę poznajemy swój charakter, który uczy pracy w grupie. Istnieją dwie grupy wiekowe: dzieci 5 - 7 lat i 8 - 12 lat. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, instruktorem jest Pani Anita Popiel-Prokop. Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 570 250 554, 694 475 796.

 • HIP HOP - energetyczny taniec angażujący całe ciało. Zaliczany do street dance, czyli do tańców ulicznych. Hip-Hop to zajęcia przeznaczone dla juniorów w wieku od 6 lat. To niezwykły trening umiejętności tanecznych dla osób, które mogą dzięki temu podnieść swoje umiejętności i nabrać pewności siebie. Taniec ten jest pełen energii oraz charyzmy. Nie brakuje w nim ciekawych ruchów scenicznych i improwizacji. Hip hop to styl tańca wprost stworzony dla wszystkich energicznych dzieci! Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego. Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.

 • Break Dance - taniec breakdance opiera się przede wszystkim na freestyle’u, czyli improwizacji. Dzięki temu pozwala każdemu tancerzowi na rozwinięcie jego indywidualnego stylu. Efektowne i oryginalne sekwencje są możliwe do wykonania na praktycznie każdym poziomie zaawansowania, liczy się jedynie kreatywność. Jednocześnie wykonywanie kombinacji ruchów w bboyingu poprawia naszą sprawność fizyczną oraz uczy kontroli nad własnym ciałem. Można śmiało powiedzieć, że breakdance rozwija zarówno umysł jak i ciało. Kiedy poznamy już tajniki tworzenia breakowych solówek możemy próbować swoich sił w różnego rodzaju zawodach dla ekip i solistów organizowanych w Polsce. Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego. Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.

 • Zajęcia plastyczne - skierowane są do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Konopiska, które chcą doskonalić swoje zdolności plastyczne i podejmować nowe wyzwania. Dla uczestników została przygotowana ciekawa oferta zajęć warsztatowych o różnorodnej tematyce. Zajęcia odbywają się w dwóch miejscach do wyboru. We wtorki zapraszamy do Świetlicy GCKiS w Kopalni w godz.: 15.15 - 16.30 a w środy do sali bufetu w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach również w godz. 15.15 - 16.30. Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Rogacz, plastyk od 14 lat związany z naszą instytucją kultury. Opłata 10 zł/mies. KONTAKT :603 532 546.

 • Zajęcia nauki gry na instrumentach - lekcje indywidualne adresowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Konopiska. Spotkania mają charakter indywidualny i dostosowane są stylem i poziomem do wieku oraz predyspozycji muzycznych uczestnika. Najczęściej są to lekcje gry na keyboardzie w oparciu o muzykę dziecięcą, ludową i popularną. Osoby zainteresowane mogą również uczyć się w sposób bardziej klasyczny - fortepianowy. Istnieje również możliwość nauki gry na gitarze basowej. Począwszy od roku 2010, zajęcia nieprzerwanie prowadzi mgr Sławomir Żydek - pianista, basista, organista. Opłata 30 zł /lekcja. KONTAKT: 607 436 270.

 • Szkółka muzyczna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Konopiska - oferta skierowana do osób zainteresowanych swoim rozwojem muzycznym. Gwarantujemy naukę na instrumentach dętych i perkusyjnych, instrumenty do nauki, miłą atmosferę, współpracę ludzi z pasją, rozwój osobisty, doświadczenie i samorealizację. Oferujemy zajęcia
  indywidualne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów: Romana Pełki - trąbka, Jacka Walentka - saksofon, Agnieszki Jończyk - flet, Wojciecha Kiełpińskiego - waltornia, Tomasza Kołaczyka - puzon, Patryka Grabowskiego - perkusja oraz Rafała Polegaja - klarnet. Koordynatorem szkółki jest kapelmistrz Roman Pełka. KONTAKT: 606 697 995.

 • Warsztaty artystyczne dla osób dorosłych zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z malarstwem. Na zajęciach zapoznajemy się z tajnikami tworzenia obrazu od podstaw. Tworzymy głównie w technice akrylowej na solidnych podobraziach. Tematami są m.in. pejzaż i martwa natura. Zapraszamy w każdą środę do sali bufetu Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach w godz. 17.00-19.00. Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Rogacz, plastyk od 14 lat związany z naszą instytucją kultury. Opłata 30 zł/mies. KONTAKT: 603 532 546.
do góry