• UE
 • Tłumacz języka migowego
 • BIP

Zespoły

 • Zespół Konopielki - dziecięco-młodzieżowy zespół ludowy działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Zespół powstał w 2007 r. Uczestnicy tańczą i śpiewają w trzech grupach wiekowych: grupa młodsza dzieci w wieku 4 - 6 lat; grupa średnia dzieci w wieku 8 - 10; grupa starsza dzieci powyżej 10 lat. Konopielki w swoim repertuarze mają piosenki i tańce różnych regionów Polski min. region śląski, cieszyński, krakowski, kaszubski, lubelski. Zespół reprezentuje gminę i powiat na konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wszystkie grupy pod względem wokalnym, tanecznym i choreograficznym prowadzi Ewa Błaszczyk - była solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. 
  Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 663 393 149.

 • Mażoretki „Szyk” - zespół tworzą trzy grupy mażoretek podzielonych z uwagi na wiek: kadetki, juniorki i seniorki. Aktualnie Mażoretki „Szyk” liczą 50 tancerek, wciąż doskonalących swój talent na cotygodniowych zajęciach oraz corocznych warsztatach prowadzonych przez Mistrzynie Polski i Europy w tańcu Mażoretkowym. Zespół „Szyk” uczestniczy nie tylko w przemarszach paradnych lecz również uświetnia swoimi barwnymi układami choreograficznymi muzykę orkiestry. Dziewczęta poza współpracą z orkiestrą prezentują się również samodzielnie na wielu uroczystościach, promując naszą gminę w kraju i zagranicą. Mażoretki występują na pokazach estradowych, paradach ulicznych, konkursach oraz na mistrzostwach. Każda grupa mażoretek ćwiczy pod okiem instruktorki Magdaleny Chętkowskiej raz w tygodniu. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny, jak również w wakacje.
  Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 533 080 105
 • Mix taneczny - łączący w sobie różne style taneczne m.in. cheerliding, nowoczesny, disco oraz animacje taneczne. Styl ten od najmłodszych lat uczy świetnej koordynacji ruchowej, Na zajęciach uczymy się nie tylko kroków tanecznych, ale również przez grę i zabawę poznajemy swój charakter, który uczy pracy w grupie. Taniec pomaga w rozwijaniu zdrowego stylu życia i włączeniu aktywności jako naturalnej części życia dzieci. Zajęcia obejmują kluczowe elementy rozwoju fizycznego dzieci, takie jak koordynacja czy równowaga. Jednak przede wszystkim kształtują pozytywne cechy: poczucie własnej wartości, pamięć, kreatywność czy świadomość kulturową.
  Aktualnie istnieje jedna grupy wiekowa dzieci 5 - 7 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, instruktorem jest Magdalena Chętkowska.
  Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 533 080 105

 • HIP HOP - energetyczny taniec angażujący całe ciało. Zaliczany do street dance, czyli do tańców ulicznych. Hip-Hop to zajęcia przeznaczone dla juniorów w wieku od 6 lat. To niezwykły trening umiejętności tanecznych dla osób, które mogą dzięki temu podnieść swoje umiejętności i nabrać pewności siebie. Taniec ten jest pełen energii oraz charyzmy. Nie brakuje w nim ciekawych ruchów scenicznych i improwizacji. Hip hop to styl tańca wprost stworzony dla wszystkich energicznych dzieci! Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego. 
  Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.

 • Break Dance - taniec breakdance opiera się przede wszystkim na freestyle'u, czyli improwizacji. Dzięki temu pozwala każdemu tancerzowi na rozwinięcie jego indywidualnego stylu. Efektowne i oryginalne sekwencje są możliwe do wykonania na praktycznie każdym poziomie zaawansowania, liczy się jedynie kreatywność. Jednocześnie wykonywanie kombinacji ruchów w bboyingu poprawia naszą sprawność fizyczną oraz uczy kontroli nad własnym ciałem. Można śmiało powiedzieć, że breakdance rozwija zarówno umysł jak i ciało. Kiedy poznamy już tajniki tworzenia breakowych solówek możemy próbować swoich sił w różnego rodzaju zawodach dla ekip i solistów organizowanych w Polsce. Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego.
  Opłata: 30 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.

 • Zajęcia plastyczne - skierowane do dzieci w wieku 6-11 lat z terenu Gminy Konopiska, które chcą doskonalić swoje zdolności plastyczne i podejmować nowe wyzwania. Dla uczestników została przygotowana ciekawa oferta zajęć warsztatowych o różnorodnej tematyce. Zajęcia odbywają się w dwóch miejscach do wyboru. We wtorki zapraszamy do Świetlicy GCKiS w Kopalni w godz.: 15.15- 16.30, a w środy do sali bufetu w Gminnej Hali Sportowej również w godz. 15.15- 16.30. Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Rogacz, plastyk od 15 lat związany z instytucją kultury w Gminie Konopiska.
  Opłata 20 zł/mies. KONTAKT 603 532 546.

 • Warsztaty artystyczne  - skierowane są do młodzieży w wieku 12-15 lat zainteresowanych udoskonaleniem swojego warsztatu rysunkowego i malarskiego. Tematami są m.in. pejzaż i martwa natura. Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Rogacz, plastyk od 15 lat związany z instytucją kultury w Gminie Konopiska. Zapraszamy w każdą środę do sali bufetu Gminnej Hali Sportowej w godz. 16.30-18.00.
  Opłata 20zł/mies. KONTAKT 603 532 546.

 • Zajęcia nauki gry na keyboardzie - lekcje indywidualne adresowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Konopiska. Spotkania mają charakter indywidualny i dostosowane są stylem i poziomem do wieku oraz predyspozycji muzycznych uczestnika. Najczęściej są to lekcje gry na keyboardzie w oparciu o muzykę dziecięcą, ludową i popularną. Osoby zainteresowane mogą również uczyć się w sposób bardziej klasyczny - fortepianowy. Począwszy od roku 2010, zajęcia nieprzerwanie prowadzi mgr Sławomir Żydek - pianista, basista, organista. 
  Opłata 30 zł /lekcja. KONTAKT: 607 436 270.

 • Zajęcia nauki gry na instrumentach - lekcje indywidualne adresowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Konopiska. Spotkania mają charakter indywidualny i dostosowane są stylem i poziomem do wieku oraz predyspozycji muzycznych uczestnika. Istnieje możliwość nauki gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych oraz perkusji. Zajęcia prowadzi Kamil Cisowski.
  Opłata 30 zł /lekcja. KONTAKT: 690 074 999

 • Ponadto w ramach obiektów zarządzanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez m. in.:
  1. GLKS LOT Konopiska
  2. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”
  3. Świetlicę Wsparcia Dziennego „Promyk”
  4. Edukido - Monikę Kuszaj
  5. Teakwondo - Artura Osuchowskiego.
do góry
top_baner