Zespoły Taneczne

 • Zespół Konopielki - dziecięco-młodzieżowy zespół ludowy działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Zespół powstał w 2007 r. Uczestnicy tańczą i śpiewają w trzech grupach wiekowych: grupa młodsza dzieci w wieku 4 - 6 lat; grupa średnia dzieci w wieku 8 - 10; grupa starsza dzieci powyżej 10 lat. Konopielki w swoim repertuarze mają piosenki i tańce różnych regionów Polski min. region śląski, cieszyński, krakowski, kaszubski, lubelski. Zespół reprezentuje gminę i powiat na konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wszystkie grupy pod względem wokalnym, tanecznym i choreograficznym prowadzi Ewa Błaszczyk - była solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. 
  Opłata: 40 zł/ mies. KONTAKT: 663 393 149.

 • Mażoretki „Szyk” - w szeregach Mażoretek „Szyk” jest 92 tancerki podzielonych na cztery grupy wiekowe. Od 2011 roku instruktorem Mażoretek Szyk jest Magdalena Chętkowska. Dziewczęta występują z pałeczkami mażoretkowymi, pomponami, buławami, tworzą układy show z różnymi rekwizytami takimi jak: flagi, wstążki czy też wachlarze. Zespół „Szyk” uczestniczy nie tylko w przemarszach paradnych lecz również uświetnia swoimi barwnymi układami choreograficznymi muzykę orkiestry. Dziewczęta poza współpracą z orkiestrą prezentują się również samodzielnie na wielu uroczystościach, promując naszą gminę w kraju i zagranicą. Mażoretki występują na pokazach estradowych, paradach ulicznych, konkursach oraz mistrzostwach. Każda grupa mażoretek ćwiczy pod okiem instruktorki Magdaleny Chętkowskiej raz w tygodniu. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny.
  Opłata: 40 zł/ mies. KONTAKT: 533 080 105

Osiągnięcia:

 • I miejsce w 2013 roku w kategorii mażoretek na Międzynarodowym Festiwalu w Niemczech "Euro Cup" natomiast w 2014 na tym samym festiwalu wywalczyły III miejsce,

 • I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w 2022 roku,

 • w Ogólnopolskim Konkursie Mażoretek w Cieszynie w 2022 roku juniorki zajęły III miejsce, seniorki młodsze zajęły II miejsce, natomiast seniorki III miejsce,

 • na Mistrzostwach Mażoretek Okręgu Południowo Zachodniego w Piekarach Śląskich 2023:
  - Grupa Juniorek zdobyła I miejsce w układzie scenicznym w kategorii Baton Basic, Grupa Seniorek zdobyła III miejsce w układzie scenicznym w kategorii Baton Basic, Grupa Seniorek zdobyła I miejsce w układzie scenicznym w kategorii Pompon Basic,

 • Finał Mistrzostw Polski Mażoretek w Dąbrowie Górniczej maj 2023:
  - I miejsce Mistrz Polski grupa Juniorek kat. Baton Basic,
  - I miejsce Mistrz Polski grupa Seniorek kat. Pompon Basic,

 • Festiwal Orkiestr i Mażoretek w Bielsku Białej 3-4 czerwca 2023 roku:
  - 1 miejsce (złoty dyplom) w konkursie musztry orkiestrowej i wyróżnienie dla najlepszego zespołu mażoretek wraz z nagrodą finansową,

 • W III Ogólnopolskim Turnieju Sportu Mażoretkowego „Scarlet” w Knurowie 10 czerwca 2023 roku reprezentantki Mażoretek „Szyk” po raz pierwszy w historii startowały w kategorii solo, duo/trio. Wyniki tam osiągnięte prezentują się następująco:
  - 4 miejsce Pompon Sport Solo Seniorki Maja Szyja,
  - 5 miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Julia Łukasik i Julia Stachurska,
  - 6 miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Zuzanna Pacuda i Natasza Pacuda,
  - 7 miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Wiktoria Wojtaluk, Milena Musiał i Oliwia Piotrowska,
  - 8 miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki: Agata Kawelczyk, Maja Dzwonnik i Wiktoria Jakubowska.

  Dziewczęta zaprezentowały się na międzynarodowych scenach w takich krajach jak: Niemcy, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Francja; zatańczyły na jednej scenie z wieloma znanymi artystami: Kayah, Sarsa, Vienio, Natasza Urbańska, Katarzyna Skrzynecka, Grubson, Bovska, Tulia 

  Inne ważniejsze wydarzenia w których uczestniczyły mażoretki:

 • 2015 rok Balkan Folk Fest Bułgaria - wyróżnienie publiczności,

 • 2016 rok XXXI międzynarodowy festiwal orkiestrętych w Świeciu,

 • 2016 rok Europarada w Suchowoli,

 • 2016 rok Międzynarodowy festiwal orkiestr dętych w Puławach,

 • 2017 rok festiwal orkiestr dętych Nova Dubnica Słowacja,

 • 2018 rok Tauron life festival w Oświęcimiu,

 • 2018 rok festiwal czterech kultur w Łodzi,

 • 2019 rok Adriatical Folk Fest Chorwacja,

 • 2019 rok festiwal Nova Dubnica w Słowacji,

 • 2019 rok Wianki nad Wisłą w Warszawie,

 • 2022 rok Festiwal International Bretagne Sud Damgan we Francji,

 • 2023 rok Festiwal Carnaval D'Anzin we Francji.

  Mażoretki Szyk występują także na większości wydarzeń gminnych tj WOŚP, Gminny Dzień Kobiet, Dni Gminy Konopiska, Sobótka, Obchody 11 Listopada.

 • Mix taneczny Dropsiki i Bąbelki - grupy tańczące wykonują różne style taneczne. Taniec pomaga w rozwijaniu zdrowego stylu życia i włączeniu aktywności jako naturalnej części życia dzieci. Zajęcia obejmują kluczowe elementy rozwoju fizycznego dzieci, takie jak koordynacja czy równowaga. Jednak przede wszystkim kształtują pozytywne cechy: poczucie własnej wartości, pamięć, kreatywność czy świadomość kulturową.
  Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 4-5 lat i 5-7 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, instruktorem jest doświadczony wychowawca kolonijny, animatorka i instruktor zajęć jump fitness Paulina Nowicka.
  Opłata: 40 zł/ mies. KONTAKT: 533 330 538

 • HIP HOP - energetyczny taniec angażujący całe ciało. Zaliczany do street dance, czyli do tańców ulicznych. Hip-Hop to zajęcia przeznaczone dla juniorów w wieku od 6 lat. To niezwykły trening umiejętności tanecznych dla osób, które mogą dzięki temu podnieść swoje umiejętności i nabrać pewności siebie. Taniec ten jest pełen energii oraz charyzmy. Nie brakuje w nim ciekawych ruchów scenicznych i improwizacji. Hip hop to styl tańca wprost stworzony dla wszystkich energicznych dzieci! Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego. 
  Opłata: 40 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.

 • Break Dance - taniec breakdance opiera się przede wszystkim na freestyle'u, czyli improwizacji. Dzięki temu pozwala każdemu tancerzowi na rozwinięcie jego indywidualnego stylu. Efektowne i oryginalne sekwencje są możliwe do wykonania na praktycznie każdym poziomie zaawansowania, liczy się jedynie kreatywność. Jednocześnie wykonywanie kombinacji ruchów w bboyingu poprawia naszą sprawność fizyczną oraz uczy kontroli nad własnym ciałem. Można śmiało powiedzieć, że breakdance rozwija zarówno umysł jak i ciało. Kiedy poznamy już tajniki tworzenia breakowych solówek możemy próbować swoich sił w różnego rodzaju zawodach dla ekip i solistów organizowanych w Polsce. Zajęcia prowadzi Marcin Rajkowski dyplomowany Międzynarodowy Instruktor Tańca Współczesnego.
  Opłata: 40 zł/ mies. KONTAKT: 505 794 881.
do góry