• Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Nowe zajęcia w Promyku

śląskie logo

Placówka Wsparcia Dziennego “Promyk” w Konopiskach otrzymała dofinansowanie w kwocie 25.840,00 zł z Zarządu Województwa Śląskiego w ramach projektu “Wzmocnienie działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego w 2023 roku” (uchwała nr VI/57/4/2023 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 22 maja 2023 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom województwa śląskiego w ramach konkursu ofert dla gmin województwa śląskiego na zadanie pod nazwą: Wzmocnienie działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego w 2023 roku).

W ramach projektu “Promyk nadziei”, dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do Placówki zostaną zorganizowane od lipca nowe, bezpłatne zajęcia, w tym: logorytmika, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, sensoplastyka, zajęcia z robotyki, zajęcia fitness. Od września - zajęcia z profilaktyki uzależnień, gimnastyka korekcyjna, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, rytmika oraz terapia integracji sensorycznej. Oprócz zajęć, podopieczni będą mogli skorzystać z dwóch wakacyjnych, jednodniowych wyjazdów - wyjazdu edukacyjnego do Muzeum Hutnictwa w Chorzowie oraz wyjazdu w Góry Świętokrzyskie. Od września dla rodziców zostanie zorganizowane indywidualne poradnictwo z profilaktyki uzależnień.

Zapisy na zajęcia i wyjazdy pod numerem telefonu: 511 199 778 lub w Placówce. Pierwszeństwo mają osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Szczegółowy plan zajęć i wyjazdów w Placówce oraz na stronie FB Placówki.

Najnowsze aktualności

Kalendarium

  • maj 2025
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • So
  • Nd
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Kategorie: