SADZA PŁONIE, CZAD ZABIJA, ŻYJ !!! Kampania społeczna 2023/2024

18 09 2023 #Urząd #Źródła ciepła

Tarnów, dnia 23.08.2023r.

Szanowni Państwo!

Miło Nam poinformować, że Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem  czwartej edycji Kampanii Społecznej “ Sadza płonie. Czad zabija. Żyj. ”, która w tym roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego.

Tegoroczna edycja organizowana jest we współpracy z innymi organizacjami kominiarskimi : Krajową Izbą Kominiarzy, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego, Kominiarską Fundacją Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska, Cechem Kominiarzy Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

Uruchomienie tej edycji motywowane jest troską  o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych  i wentylacji.

Cech współpracuje z instytucjami władzy publicznej oraz organizacjami technicznymi i społecznymi działającymi dla ochrony ludności i bezpieczeństwa publicznego w zakresie eliminacji niebezpieczeństwa zaczadzeń i pożarów powstałych od urządzeń ogrzewczych i kominowych oraz wybuchów gazu.

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy nadzoruje i rekomenduje kominiarzy, będących jej członkami, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do osoby oferującej usługi kominiarskie służymy pomocą w sprawdzeniu wiarygodności czy osoba oferująca usługi kominiarskie posiada dyplom potwierdzający kwalifikacje kominiarskie, czeladnicze lub mistrzowskie.

Podsumowanie tej edycji Kampanii Społecznej „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!” odbędzie się w maju 2024 r. w Ryglicach na III Ogólnopolskim Kongresie Kominiarskim na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy przedstawicieli Państwa Gminy.

Naszym przesłaniem na Kongresie będzie promocja wśród mieszkańców naszego kraju odnawialnych źródeł energii oraz budowy kominów awaryjnych.

Równocześnie składamy Państwu życzenia Wielu sukcesów, odważnych marzeń i mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały nadchodzący 2024 rok. 

Z wyrazami szacunku 

Prezes Zarządu Głównego

Wiesław Zabawa

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki
pdf komunikat_prezesa_2023_-2024_1.pdf
ilość pobrań: 64
komunikat_prezesa_2023_-2024_1.pdf 453,17KB zobacz
pdf Komunikat_Prezesa_Krajowej_Izby_Kominiarzy_2023_projekt1.pdf
ilość pobrań: 46
Komunikat_Prezesa_Krajowej_Izby_Kominiarzy_2023_projekt1.pdf 91,64KB zobacz

do góry