Rodzinny Rajd Rowerowy

12 09 2023 #Urząd

W dniu 10 września 2023 roku na malowniczym terenie gminy Konopiska, odbył się rodzinny rajd rowerowy, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach, który zgromadził liczne rodziny i miłośników aktywnego stylu życia z terenu naszej gminy, ale też regionu częstochowskiego.

Rajd rozpoczął się o godz. 10 przy słonecznej pogodzie, a uczestnicy zgromadzili się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” w Konopiskach. Wśród zgromadzonych uczestników rajdu obecni byli m.in: Prezes LGD „Bractwo Kuźnic” Marita Skowron, członek zarządu LGD Marek Morzyk, Wicewójt Gminy Konopiska Iwona Lisek, Sekretarz Gminy Konopiska Barbara Ankowska-Lis oraz Radni Robert Kołodziejczyk i Piotr Wojciechowski.

W trakcie rajdu rowerowego uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe zasady gry w golfa oraz ciekawostki związane z samym obiektem Rosa Private Golf Club. Następnie zwiedzano lokalny Browar Wąsosz.

Najważniejszym celem rodzinnego rajdu rowerowego było promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Nie chodziło w tym przypadku o wyścig, ale o wspólną zabawę i spędzenie aktywnego czasu na świeżym powietrzu.

Po kilku godzinach jazdy wszyscy uczestnicy dotarli na metę, gdzie już czekał gorący posiłek oraz słodki poczęstunek i napoje.

Zgromadzonych na miejscu przywitał Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, który ofiarował wszystkim najmłodszym uczestnikom rajdu pamiątkowe plecaki oraz gadżety.

Rodzinny rajd rowerowy w Gminie Konopiska to nie tylko doskonały sposób na spędzenie aktywnego czasu na świeżym powietrzu, ale także okazja do integracji społeczności lokalnej i promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie z pewnością pozostawiło wiele pięknych wspomnień oraz zachęciło do kolejnych wspólnych rodzinnych wypraw na rowerach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Rosa Private Golf Club oraz Browarowi Wąsosz za oprowadzenie i możliwość zwiedzenia obydwu siedzib.

 

do góry