PROMETEUS zwyciężył w VII Wojewódzkim Turnieju Boccia o Puchar Starosty Powiatu Pińczowskiego

29 04 2024 #Urząd

W dniu 25 kwietnia 2024 roku odbył się VII Wojewódzki Turniej Boccia o Puchar Starosty Powiatu Pińczowskiego. Wydarzenie, jak zwykle, przyciągnęło wielu pasjonatów tej parlimpijskiej dyscypliny dyscypliny sportowej jaką jest BOCCIA.

Udział w turnieju wzięły 34 drużyn, łącznie 136 zawodników. Byli to podopieczni WTZ, SOSZW oraz ŚDS działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami Boccia to paralimpijska dyscyplina sportowa, lecz jest to też sport dla każdego, ale największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnością, ponieważ angażuje zarówno ciało, jak i umysł, działając terapeutycznie. Boccia to także pierwsza dyscyplina sportowa, w której osoby z najcięższą dysfunkcją mogą rywalizować o medale. Turniej BOCCIA nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także integrację społeczną oraz wspiera rozwój umiejętności interpersonalnych i strategicznego myślenia. To nie tylko rywalizacja, ale także wspólne budowanie więzi i wspieranie się nawzajem na drodze do osiągnięcia celu.

Zawodnicy naszego STOWARZYSZENIA „PROMETEUS” byli reprezentowani przez dwie drużyny, których występ był rewelacyjny gdyż obie spotkały się w wielkim finale TURNIEJU i zdobyły puchary za dwa pierwsze miejsca.
1 miejsce drużyna - Paulina Socha, Krzysztof Górniak, Adam Cichoń i Łukasz Najman
2 miejsce drużyna - Mariusz Cierpiał, Wojciech Bazan, Daria Tomżyńska i Beata Matuszewska
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom turnieju!
Dziękujemy za zaproszenie organizatorowi TURNIEJU WTZ Pińczów.