Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Konopiska na XXII Dożynkach Powiatowych w Mstowie

23 08 2022 #Urząd

Na XXII Dożynki Powiatowe do Mstowa w dniu 21-08-2022 r. pojechały panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Konopiska. Święto Plonów rozpoczęła Polowa Msza Święta dziękczynna - Stadion LKS Warta Mstów, gdzie odbyła się część oficjalna, obrzędowa i artystyczna. Gospodarze święta - Starosta Powiatu Częstochowskiego - Krzysztof Smela oraz Wójt Gminy Mstów - Tomasz Gęsiarz wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury we Mstowie - Krzysztofem Dryndą, powitali wszystkich przybyłych na święto gości.  Starostowie dożynek Ewelina Kaleta z Brzyszowa i Czesław Makowski z Małus Wielkich przekazali samorządowcom chleb dożynkowy. Gminę Konopiska reprezentowała Wicewójt Iwona Lisek. Konkursom towarzyszył bogaty program artystyczny. W programie zawarto m.in. prezentacje wieńców dożynkowych, występy KGW z terenu Powiatu, ogłoszenie wyników konkursów: „Przodujący Producent Rolny” i „Ekologiczna Zagroda”. Po części oficjalnej były występy artystyczne w wykonaniu lokalnych zespołów. W trakcie uroczystości popis gry na akordeonie dali Marcelina i Miłosz Caban. W finałowym koncercie dla publiczności zaprezentowała się Kapela „Góralska Hora” i Kapela „Złoczewianie”.

Panie z Kół Gospodyń wiejskich Gminy Konopiska wzięły udział w konkursie „Wieńców Dożynkowych”. Nasze gospodynie ponadto przygotowały tradycyjne stoisko, na którym, jak zwykle, były pyszne, własnej roboty przekąski: pierogi, paszteciki, chleb ze smalcem, ale nie brakło też słodkości: różnego rodzaju ciast i bułeczek. W konkursie „Przodujący producent rolny” wziął udział mieszkaniec naszej gminy pan Piotr Polak z Rększowic, który na scenie odebrał nagrodę, natomiast pan Dariusz Owczarek z Wąsosza otrzymał 3 nagrodę w konkursie „Ekologiczna Zagroda”.

Naszą gminę zaprezentowały na scenie panie z Zespołu Śpiewaczego Gminy Konopiska, które zaśpiewały dwa utwory „Szła dziewczyna koło młyna” oraz „Oj stary, jo se stary”.

do góry