Dom Seniora w Konopiskach

23 09 2022 #Urząd

Jak zauważyli mieszkańcy Gminy Konopiska w okolicach Banku Spółdzielczego trwają intensywne prace budowlane. Powstaje tam Dom Seniora. Budynek pobytu dziennego dla seniorów to miejsce przeznaczone dla osób starszych, które z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności wymagają częściowej opieki. W obiekcie tym przewidziane są różnego rodzaju zajęcia, mające na celu utrzymanie seniorów w jak najlepszej kondycji psychofizycznej.

Parter budynku będzie pełnił funkcję rekreacyjno-edukacyjną. Seniorzy skorzystają tam z pomieszczenia ogólnodostępnego z aneksem kuchennym, sali ćwiczeń ruchowych z osobnym magazynem sprzętu, pokoju pielęgniarskiego i gabinetu terapii indywidualnej, szatni, wydzielonych WC przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Salę ćwiczeń ruchowych z ogrodem połączy taras.

Na piętrze, oprócz pomieszczeń rekreacyjno-edukacyjnych, znajdą się strefy administracyjne i techniczne. W planach przewidziany jest pokój wyciszenia, sala klubowa z aneksem kuchennym i osobnym magazynem sprzętu, pokój biurowy, pomieszczenia gospodarcze oraz WC przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą jest firma TIGER-BUD S.C. RAFAŁ LISOŃ, MARIUSZ JUST z siedzibą w Lublińcu Rusinowicach przy ul. Szpakowej 35.

Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na maj 2024 roku.

Budowa jest dofinansowana z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach środków Rządowego Fundusz Polski Ład w wysokości 2.087.210,65 zł.

do góry