Złoto dla Polski na CZECH BOCCIA TOUR 2022 w Pradze

17 08 2022 #Urząd

W dniach 3 - 5 czerwca 2022 r. niepełnosprawni sportowcy Prometusa Konopiska reprezentowali Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Republik CZECH BOCCIA TOUR 2022 w Pradze pod kierownictwem prezesa Waldemara Trószyńskiego i wiceprezesa Edwarda Bałdygi.

W turnieju tym, prócz naszych zawodników, startowali sportowcy  z Czech, Austrii, Szkocji, Anglii, Niemiec, Słowacji.

Podobnie, jak rok temu, usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego, gdyż nasz Jarek Plewa z asystentem Zbigniewem Plewą w kategorii BC3 po pokonaniu w finale aktualnego mistrza paraolimpijskiego Czecha Adama Peski zdobył ZŁOTO!!!

Natomiast Jarek ze Zbyszkiem w kategorii Pary BC3 grając z kolegami z Niemiec zdobyli BRĄZOWY medal.

Ciężka praca na treningach i pot wylany na praskich zawodach został wynagrodzony SUKCESEM!

Dziękujemy właścicielom GLOBAL STUDIO, dzięki którym mogliśmy wyjechać do Pragi na te zawody. Jolu i Januszu Wasze złote serca dały nam możliwość zdobycia kolejnego ZŁOTA.