do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
 • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
 • ul. Lipowa 5
  42 - 274 Konopiska

 • tel. 34 328 20 57
  fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Wycieczki organizowane przez Placówkę Wsparcia Dziennego Promyk

31 2020
kategoria:
Pomoc społeczna
 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach przedstawia kalendarium wycieczek organizowanych w sierpniu i wrześniu 2020 roku przez Placówkę Wsparcia Dziennego Promyk (aktualizacja):

 • 18 sierpień 2020 – wycieczka dla dzieci i młodzieży do Warszawy, w tym pobyt w Centrum Nauki Kopernik z seansem w planetarium, zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego oraz Łazienek Królewskich. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka pilota wycieczki/przewodników, drugie śniadanie, obiad, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW.
 • 24 sierpnia 2020 – piesza wycieczka górska w Beskid Żywiecki dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Trasa wycieczki będzie wiodła przez Przegibek i Bendoszkę Wielką. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka przewodnika górskiego, obiad, ubezpieczenie NNW.
 • 27 – 28 sierpnia 2020 – dwudniowa wycieczka pn. „Tajemnice II wojny światowej” dla dzieci i młodzieży. W planie wycieczki przewidziane jest zwiedzanie Twierdzy Srebrnogórskiej, sztolni w okolicach Walimia, podziemnego miasta „Ossówki”, zamka Grodno i Książ. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka pilota/przewodnika, 2 obiady, 1 kolacja, 1 śniadanie, 2 drugie śniadania, nocleg, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW.
 • 6 września 2020 – piesza wycieczka górska w Karkonosze dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Trasa wycieczki będzie wiodła przez Szrenicę i Śnieżne Kotły. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka przewodnika górskiego, bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego, obiad, ubezpieczenie NNW.

Wycieczki z dnia 24 sierpnia, 27-28 sierpnia oraz 6 września odbywają się w ramach projektu socjalnego „Promyczek szczęścia” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2020.

Wycieczka z dnia 18 sierpnia 2020 odbywa się w ramach projektu socjalnego „Okno na świat” dofinansowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach konkursu „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2020 roku”.

Pierwszeństwo udziału w wycieczkach mają rodziny objęte wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach oraz dzieci i młodzież regularnie uczęszczające na zajęcia do Placówki Wsparcia Dziennego Promyk.

Zapisy na wycieczki prowadzone są przez wychowawców w Placówce Wsparcia Dziennego Promyk (Konopiska ul. Sportowa 7a) oraz pod numerem telefonu: 511 199 778.

Zapraszamy!!!

Magdalena Badora
Kierownik GOPS Konopiska