do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Gmina Konopiska zdobywcą Certyfikatu oraz Tytułu „Samorząd Promujący Zdrowie 2020” !

15 2020
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

Gmina Konopiska została Laureatem konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”. Naszą gminę doceniono m.in. za  efektywne, nowoczesne i skuteczne działania w dziedzinie profilaktyki zdrowego stylu życia i promocji aktywności fizycznej pośród mieszkańców.

Jury Konkursowe w swej ocenie wzięło pod uwagę m.in. dotychczasowe działania Gminy Konopiska w zakresie budowy i rozwoju zaplecza sportowo – rekreacyjnego – zarówno istniejącej infrastruktury jak i działań związanych z jej dalszą rozbudową, aktywność fizyczną mieszkańców korzystających z szerokiej bazy sportowej oraz promocję zdrowego stylu życia m.in. pośród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

„Infrastruktura sportowa naszej gminy jest doceniana nie tylko przez mieszkańców, ale także wielu odwiedzających i Internautów! Mowa tu nie tylko o „Orlikach”, Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach, pięknym Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej czy nowo powstającej hali w Aleksandrii, ale także o malowniczych, bezpiecznych szlakach rowerowych, siłowniach outdoorowych – powiedział Wójt Jerzy Żurek. Nie bez znaczenia jest realizacja szeregu programów szkolnych promujących zdrowy tryb życia pośród dzieci, młodzieży i ich rodzin. Wspaniałe sukcesy naszych młodych sportowców – to także zasługa wpajanych od dawna idei zdrowego stylu życia i miłości do sportu i aktywności. Jestem bardzo dumny, że otrzymaliśmy Certyfikat oraz Tytuł „Samorząd Promujący Zdrowie 2020”, gdyż utwierdza nas to w dobrze dobranej drodze promocji aktywności i zdrowego trybu życia" – dodał Wójt Jerzy Żurek.

„Konkurs „Samorząd Promujący Zdrowie” jest częścią Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, realizowanego przez Quality Institute sp. z o.o. sp. k. (dawniej: Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości) od 2015 roku. W Programie tym wyróżniani są Liderzy polskiego rynku ochrony zdrowia, jak również instytucje publiczne działające na rzecz promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. Wyróżnienie odebrali dotychczas m.in. prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz prof. Piotr Radziwon, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. W 2019 roku w Programie wprowadzona została nowa Kategoria Konkursowa „Samorząd Promujący Zdrowie” – dla najlepszych polskich samorządów wspierających ochronę zdrowia swoich mieszkańców. Bardzo się cieszę, że wyróżnienie to - na podstawie rekomendacji ekspertów zasiadających w Jury Konkursu - możemy przyznać Gminie Konopiska” – powiedziała Dyrektor Konkursu Kamila Przeniosło.

Gala Finałowa Konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”, gdzie wręczona zostanie drukowana wersja Certyfikatu odbędzie się po unormowaniu sytuacji epidemicznej i ponownym otwarciu możliwości organizacji wydarzeń publicznych i zgromadzeń.

O.Muc/GCKiR