do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

„ETNOSTRADA” Spotkania Folklorystyczne 2019

07 października 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

5 października Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska wziął udział w Przeglądzie „ETNOSTRADA” Spotkania Folklorystyczne 2019, który odbył się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego, a organizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Celem przeglądu była prezentacja i upowszechnianie bogactwa form folklorystycznych funkcjonujących w regionie, ochrona i promocja gwary i języka regionalnego, wymiana doświadczeń kulturowych oraz wzajemna edukacja, promocja kultury ludowej i tradycyjnej regionu w mieście, dokumentowanie, gromadzenie i upowszechnianie dóbr kultury.
W tym roku spotkania folklorystyczne przebiegały pod hasłem „RODZINA”, a piosenka pt. „Rodzinny dom” z repertuaru KGW z Lusławic, we wspólnym wykonaniu wszystkich zespołów, była inauguracyjną (piosenką) przeglądu. Nasz zespół zaprezentował cztery piosenki: „A tam za stodołum”, „Miała matka trzy córy”, „Siwa kobylina” i „Posła żona na skargę”, za które otrzymał wyróżnienie. Przegląd zakończył koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Dolina Popradu" z Piwnicznej Zdroju.

Serdecznie gratulujemy udanego występu! Dziękujemy za aktywną promocję naszej gminy, polskich tradycji oraz folkloru.

M.Ł./GCKiR
Foto. Źródło: ROK Częstochowa

 Fot. ROK Częstochowa