do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Prelekcja OSP KSRG Rększowice nt. udzielania pierwszej pomocy

04 października 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

W dniu 3 października delegacja ratowników KPP w składzie: Adam Cierniak, Marek Cierniak, Mateusz Haczyk, Kuba Koterba, Kamil Cierpiał gościła na zaproszenie Dyrekcji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach. Nasi druhowie przygotowali dla uczniów prelekcje oraz warsztaty z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a w szczególności zasady prowadzenia RKO czyli resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz stosowania pozycji bezpiecznej.
Naszym celem było przeszkolenie jak największej ilości uczniów dlatego zajęcie były prowadzone dla trzech grup odpowiednio: przedszkole oraz klasy I, II, III; grupa druga to klasy IV, V a i b, VI a; grupa trzecia czyli klasy VI b, VII i VIII.
Prelekcja dla każdej z grup zaczynała się od zaznajomienia uczniów poprzez przygotowane filmy z:
- oceną sytuacji na miejscu zdarzenia,
- resuscytacją krążeniowo oddechową dorosłych i dzieci,
- stosowaniem pozycji bezpiecznej.
Po materiale filmowym nasi druhowie pokazali w praktyce jak wygląda cała sekwencja działań w przypadku prowadzenia RKO, a następnie to uczniowie wcielili się w ratowników poznając sposoby oceny przytomności, oceny oddechu, prowadzenia resuscytacji, a także stosowania pozycji bezpieczniej.
Dodatkowo dzięki posiadanemu przez nas defibrylatorowi szkoleniowemu mogli wdrożyć w trakcie prowadzenia RKO użycie AED.
Zaangażowanie podczas zajęć stało na bardzo wysokim poziomie dlatego bardzo nas to cieszy, że dzieci i młodzież szkolna chce się szkolić, nie boi się podjąć działań mających na celu udzielenie pomocy osobie w potrzebie.

Jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie, a uczniom za tak aktywny udział w pokazach.

OSP KSRG Rększowice
Foto.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Herbach
OSP KSRG Rększowice