do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
 • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
 • ul. Lipowa 5
  42 - 274 Konopiska

 • tel. 34 328 20 57
  fax 34 344 19 35

Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Jubileusz 100 Rocznicy Urodzin Pani Kazimiery Marianny Kruk

16 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

„ Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości.”

11 sierpnia br. odbyły się uroczystości związane z wyjątkowym Jubileuszem 100 Rocznicy Urodzin Pani Kazimiery Marianny Kruk.

To wyjątkowa i piękna okoliczność, która nie zdarza się często. 100 lat życia, to piękny wiek i tylko nielicznym jest dane doczekać tak Zacnego Jubileuszu.

Pani Kazimiera Marianna Kruk z domu Kosowska urodziła się 11 sierpnia 1919 roku w Wygodzie. Całe swoje dotychczasowe życie spędziła właśnie w tej miejscowości.

Dostojna Jubilatka to niezwykła osoba „zarażająca” uśmiechem i pogodą ducha. Nie sposób powstrzymać uśmiechu przy tak serdecznej osobie. Chociaż los nie szczędził jej przykrych doświadczeń, dziś z uśmiechem wspomina anegdotki z przeszłości. Pani Kazimiera Marianna pełna wigoru, mająca nieskazitelną pamięć mogłaby zaskoczyć o wiele młodszą osobę. Nadal jest w doskonałej formie, a pozytywne nastawienie do świata udziela się każdemu, kto przebywa w jej towarzystwie.

Z Panią Kazimierą można rozmawiać o wszystkim. Pamięć szczegółów z przeszłości powoduje zdumienie. To prawdziwa skarbnica wiedzy, z której trzeba czerpać pełnymi garściami. Czasy przedwojenne, czasy okrutnej wojny i spokój po wieloletnich bitwach oraz wiele ciekawych historii – te tematy nie mają tajemnic dla Pani Kazimiery.

100 lat życia Szanownej Jubilatki – życia, które ujęte w ramy książki stanowiłoby w wielu sekwencjach przewodnik dla młodych pokoleń, jak żyć.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w intencji Pani Kazimiery Marianny. Uczestniczyli w niej prócz rodziny, znajomych i mieszkańców gminy, przedstawiciele władz samorządowych.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Domu Sołeckim w miejscowości Wygoda, gdzie Dostojna Jubilatka w gronie rodziny oraz zaproszonych gości odebrała moc życzeń, gratulacji i podziękowań.

Pani Kazimiera Marianna otrzymała list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego, który na uroczystości odczytała bratanica Jubilatki Pani Barbara Hankiewicz.

Serdeczności popłynęły także od przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich na czele z Panią Małgorzatą Chmielewską i Panią Sołtys Krystyną Solińską.

Do grona składających życzenia dołączyli przedstawiciele Gminy Konopiska: Wójt Gminy Jerzy Żurek wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyną Borecką, także Radny Andrzej Janik.

Wójt razem z Kierownikiem USC przekazał prezent, ozdobną ramkę z wygrawerowanymi życzeniami oraz bukiet kwiatów.

Dopełnieniem Uroczystości Jubileuszowej był tort urodzinowy, lampka szampana oraz pamiątkowe zdjęcie. Pani Kazimiera Marianna otrzymując wiele ciepłych słów i kwiatów nie kryła radości.

Jubileusz Setnej Rocznicy Urodzin Pani Kazimiery Marianny Kruk to wśród społeczności lokalnej wielka radość. Dostojnej Jubilatce życzymy 200 lat!

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego
Katarzyna Borecka

RELACJA TV 

 List od Premiera RP Mateusza Morawieckiego 
 • 1
 • 2
 • 3