do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
 • wtorek - 7.00 - 17.00
 • ul. Lipowa 5
  42 - 274 Konopiska

 • tel. 34 328 20 57
  fax 34 344 19 35

Nagroda sportowa Wójta Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska zdobywcą wielu nagród XXVII Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”

09 lipca 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

W dniach 5-7 lipca 2019r. Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska gościł w Szprotawie, biorąc udział w XXVII Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, gdzie znalazł się w gronie 32 zespołów z różnych regionów Polski.

Celem festiwalu było propagowanie i upowszechnianie pieśni ludowej, jako ważnego elementu polskiego dziedzictwa narodowego, ocalenie od zapomnienia bogactwa polskich pieśni i piosenek, które powstały na przestrzeni wieków i towarzyszyły Polakom oraz Mniejszościom Narodowym żyjącym na terenie naszego kraju, zaprezentowanie współczesnej twórczości zespołów śpiewaczych i propagowanie jej jako ważnej tradycji folkloru i kultury – opisującej obecną rzeczywistość.

Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska wystąpił w drugim dniu festiwalu wykonując dwie  pieśni: „A tam za stodołum” i „Siadojze Marysiu” oraz dodatkowo utwór patrona roku 2019 - Stanisława Moniuszki „Spod igiełek kwiaty rosną”. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i po zakończeniu obrad komisji nasz Zespół otrzymał zaproszenie do Koncertu Galowego, który odbył się w niedzielę, podczas którego okazało się, że Zespół jest zdobywcą „Bukowego liścia” przyznawanego za najwartościowsze elementy prezentowanego programu zgodnie z celami festiwalu. Dodatkową nagrodą był bon upominkowy ufundowany przez Radnego Miejskiego Szprotawy - Pana Janusza Bilińskiego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez PSS Społem Szprotawa.

Przez trzy dni Szprotawa rozbrzmiewała śpiewem zespołów uczestniczących w koncertach przeglądowych, panowała radosna i serdeczna atmosfera. Można też było skosztować pysznego regionalnego jadła i zaopatrzyć się w piękne wyroby rękodzielnicze.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Gminnego Zespołu Śpiewaczego za kultywowanie pieśni zgodnych z naszym regionem, reprezentowanie Gminy Konopiska na szczeblu ogólnopolskim i gratulujemy osiągnieć.

M.Łyszczarz/GCKiR

 • 1
 • 2