do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

I Bieg Niepodległości w Aleksandrii

19 listopada 2018
kategoria:
Sport i Turystyka

W sobotę  10 listopada z inicjatywy ks. Jacka Szczeciny odbył się I Bieg Niepodległości w Aleksandrii. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło na starcie 111 biegaczy, głównie mieszkańców Aleksandrii, z czego najmłodszy uczestnik miał zaledwie 5 lat a najstarsza miłośniczka biegów ukończyła 82 lata. Trasa biegu wynosiła  3,5 km i przebiegała ulicami Aleksandrii - Orlikową, Zieloną i Strażacką, z wyjątkiem odcinka dla najmłodszej kategorii wiekowej, którą skrócono do 1 km.

Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja, przed budynkiem ZS-P  w Aleksandrii odbyła się uroczysta ceremonia  podniesienia na maszt flagi państwowej  oraz  wspólne odśpiewanie hymnu. Ks. Jacek Szczecina  otwierając I Bieg Niepodległości w Aleksandrii podkreślił jego symboliczny charakter,  zaakcentował,  że bez względu na uzyskane miejsce na mecie ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz sam udział w  historycznym wydarzeniu dla „Niepodległej”. Po krótkiej ceremonii rozległ się pierwszy wystrzał startera i najmłodsi uczestnicy z biało-czerwonymi chorągiewkami ruszyli na trasę biegu, gdzie na całej jej długości można było spotkać kibiców dopingujących i dodających otuchy biegaczom. Na mecie zawodnicy witani byli brawami oraz kubkiem wody, aby uzupełnić bilans płynów po wyczerpującym wysiłku. Największe brawa otrzymała najstarsza uczestniczka rywalizacji  oraz ks. proboszcz, który trasę  biegu pokonał  z biało – czerwoną flagą w ręku. Dalsza część imprezy odbyła się na placu parafialnym , gdzie na wszystkich czekały  gorąca kawa, herbata, ciasto, żurek oraz kiełbaski, które można było samemu upiec przy ognisku. Atmosfera spotkania była  bardzo radosna i mimo olbrzymiego zmęczenia, uczestnicy spotkania znaleźli jeszcze siły na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Punktem kulminacyjnym imprezy była dekoracja biegaczy, którzy odebrali okolicznościowe medale i dyplomy z rąk ks. Jacka Szczeciny i dyr. Pawła Bekusa.

Na koniec warto podkreślić, że sukces organizacyjny tego wydarzenia nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób, które to przedsięwzięcie przygotowały. Szczególe podziękowania należą się zabezpieczającym trasę strażakom OSP w Aleksandrii, paniom z KGW w Aleksandrii, które przygotowały pyszne posiłki, Komendzie Policji z Blachowni, nauczycielom i pracownikom ZS-P w Aleksandrii oraz  mieszkańcom Aleksandrii, którzy z własnej inicjatywy zaangażowali się w organizację biegu. Organizatorzy składają także serdeczne  podziękowania sponsorom  - Firmie Aleksandria Sp. z o.o. Sp. k. i Firmie „ODIDO” z Aleksandrii.

Paweł Bekus
FOTORELACJA ZS-P ALEKSANDRIA