do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Puchar Europy w Taekwon - do. Dawid Gałuszka brązowym medalistą!

31 października 2018
kategoria:
Sport i Turystyka
 

Od 24 do 28 października, w Rumuńskim Sibiu odbywał się Puchar Europy w Taekwon-do ITF. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 930 zawodników z 27 krajów. Klub Sportowy Wojownik reprezentowało naszych 10 najlepszych zawodników (3 seniorów i 7 juniorów). Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając 5 medali (2 złote i 3 brązowe).

Największy powód do radości mieli nasi zdobywcy Pucharu Europy. W walce finałowej do 65 kg juniorek Kinga Kantor pokonała dwie głowy wyższą zawodniczkę z Litwy. Arkadiusz Słomian nasz aktualny Mistrz Polski po mocnych eliminacjach w finale spotkał się z zawodnikiem z Białorusi. Arek w swoim stylu zdominował fizycznie całą walkę nie pozostawiając wątpliwości kto jest mistrzem w kategorii 75 kg Juniorów. Świetnie walczył Dawid Gałuszka (62 kg) i Mateusz Pawłowski (56 kg), którzy po rewelacyjnych walkach zdobyli brązowe medale. Ostatnim naszym medalem był brąz w walkach drużynowych Juniorów kolorowych pasów. Punkty z wszystkich pojedynków  i medali uplasowały klub sportowy Wojownik na 8 miejscu wśród wszystkich klubów sportowych startujących w turnieju w kategorii wiekowej Junior. Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania. Taekwon-do to sport dla wytrwałych, doświadczenie zdobyte podczas Pucharu Europy w Rumunii na pewno przyniesie medale w przyszłości. Wielkie Taekwon dla wszystkich naszych reprezentantów.

A. Osuchowski KS Wojownik