do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Gmina Konopiska pośród czołówki gmin w rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

04 2020
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

Według rankingu pisma Wspólnota i Fundacji Naukowej Evidence Institute  „Miejsca Przyjazne Edukacji” (klasyfikacja gmin o najwyższej jakości edukacji 2019) Gmina Konopiska znalazła się na 88 miejscu pośród wszystkich 2473 gmin ujętych w zestawieniu. W kategorii gmin poniżej 20 tys. mieszkańców Gmina Konopiska zajęła zaszczytne 68 miejsce (na 2132 gminy ujęte w powyższej kategorii).

„Miejsca Przyjazne Edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia.

Ranking skupia się na JST, które w najwyższym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny. Jak przekonują autorzy - mądry samorząd może wspierać i rozwijać oświatę na swoim terenie, dbając o uczniów, ale też o swoją przyszłość – o rozwój społeczny i gospodarczy gminy.

Zestawienie opiera się na obiektywnych danych dotyczących warunków i efektów nauczania, a jego metodologia jest precyzyjnie zdefiniowana. Dostępność edukacji przedszkolnej, dobre i wyrównane wyniki z egzaminów zewnętrznych, a także jakość pracy szkół mierzona edukacyjną wartością dodaną są wskaźnikami, które odzwierciedlają jakość edukacji w gminach.

Czołowe miejsce Gminy Konopiska w Rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji” obrazuje wysoką jakość nauczania w naszej gminie, doskonałą współpracę na linii oświata – samorząd oraz bardzo wysokie zaangażowanie dyrektorów, nauczycieli i uczniów, którego najlepszym dowodem są coroczne, ponadprzeciętne wyniki szkolnych egzaminów końcowych.

Referat Oświaty i Sportu Urzędu Gminy w Konopiskach

Linki do rankingu:
https://wspolnota.org.pl/fileadmin/news/2020/ANDRZEJ_GNIADKOWSKI/Ranking_Nr_05-2020_Edukacja.pdf

https://www.evidenceinstitute.pl/ranking-2020/ranking-2020-najlepsze-gminy-ponizej-20-tys-mieszkancow/

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019

Zdjęcie poglądowe/pixabay