do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Kultura i edukacja Działalność kulturalna

Gmina Konopiska oferuje swoim mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną. Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie, muzyczne oraz konkursy plastyczne takie jak "Anioł", "Walentynka" czy "Ozdoba wielkanocnego stołu".
Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało wiele zespołów i grup rozwijających zainteresowania z różnych dziedzin kultury i przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zespoły artystyczne biorą udział nie tylko w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach  w regionie i całej Polsce , ale swoją twórczość prezentują również podczas  imprez organizowanych na terenie gminy Konopiska.

Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska powstał w 1999 roku, w jego skład wchodzi 15 pań. Grupa, w której repertuarze znajdują się głównie utwory folklorystyczne i ludowe.

Konopielki to zespół ludowy, w którym dziewczęta i chłopcy uczą się w dwóch grupach tanecznych. Prowadzeni przez choreografa poznają różnorodne tańce, które są później prezentowane i niejednokrotnie nagradzanie, na przeglądach folklorystycznych.

Na terenie Konopisk  działają także zespoły specjalizujące się tańcach nowoczesnych –disco dance, dance street show i dance show. 

 

Warto dodać, że przy gminnej OSP powstała szkółka muzyczna,  która na zajęcia zaprasza zarówno młodzież jak i  dorosłych. Podczas wspólnego muzykowania,  pod okiem instruktorów nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, szkolą się przyszli muzycy. Zajęcia dotyczą zarówno praktycznej nauki  gry, jak i teorii.