do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Kultura i edukacja Działalność kulturalna

Gmina Konopiska oferuje swoim mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną.  Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie,  muzyczne oraz konkursy plastyczne jak Anioł, Walentynka czy Ozdoba stołu wielkanocnego.
Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało wiele zespołów i grup rozwijających zainteresowania z różnych dziedzin kultury i przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zespoły artystyczne biorą udział nie tylko w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach  w regionie i całej Polsce , ale swoją twórczość prezentują również podczas  imprez organizowanych na terenie gminy Konopiska.

Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska powstał w 1999 roku, w jego skład wchodzi 15 pań. Grupa, w której repertuarze znajdują się głównie utwory folklorystyczne i ludowe.

Konopielki to zespół ludowy, w którym dziewczęta i chłopcy uczą się w dwóch grupach tanecznych. Prowadzeni przez choreografa poznają różnorodne tańce, które są później prezentowane i niejednokrotnie nagradzanie, na przeglądach folklorystycznych.

Na terenie Konopisk  działają także zespoły specjalizujące się tańcach nowoczesnych –disco dance, dance street show i dance show. 

Zespół Afera - swoje taneczne podboje zaczął w 2007 roku, od udziału w XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych i w etapie rejonowym zajął I miejsce.  Tancerki wzięły także  udział w VI Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Powiatu Częstochowskiego „Złota Lilia” , gdzie zdobyły wyróżnienie. Od tego czasu mają na swoim koncie wiele nagród, wśród nich m.in. za zajęcie I miejsca w XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Dyskotekowego i Hip-Hop o nagrodę Prezydenta Miasta Radomska.

 

Warto dodać, że przy gminnej OSP powstała szkółka muzyczna,  która na zajęcia zaprasza zarówno młodzież jak i  dorosłych. Podczas wspólnego muzykowania,  pod okiem instruktorów nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, szkolą się przyszli muzycy. Zajęcia dotyczą zarówno praktycznej nauki  gry, jak i teorii.