do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

OSP Rększowice ma nowy samochód ratowniczo - gaśniczy

18 2016
kategoria:
2016
 

Dzień 17 października 2016r. już na zawsze zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Rększowicach. Tego dnia w godzinach wieczornych druhowie dotarli do jednostki z średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN TGM 13.290 odebranym po karosacji. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia naszego marzenia w szczególności władzom Gminy Konopiska z Panem Wójtem Jerzym Żurkiem na czele. Zarządowi OSP Rększowice oraz firmie Moto-Truck z Kielc, która naszego MANika skarosowała.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Skowronkowi, Adamowi i Markowi Cierniak, serwisowi Częstochowa 998. Dziękujemy mieszkańcom Rększowic za przybycie do remizy i dzielenie z nami radości. Dziękujemy Wam za wyrozumiałość, za to że nie musieliśmy tłumić radości a wręcz przeciwnie cieszyliście się razem z nami. Ten samochód jest nie tylko dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rększowice, będzie on  służył mieszkańcom Rększowic i mieszkańcom całej Gminy Konopiska. To nasz nowy nabytek, dzięki któremu będziemy mogli szybko i skutecznie  nieść pomoc potrzebującym takiej pomocy. Na koniec pragniemy podziękować strażakom za obecność, za przygotowanie strażnicy, za wyjazdy do Kielc ze sprzętem, który miał być zabudowany w pojeździe. Zrobimy wszystko aby ten samochód służył nam jak najdłużej. Dla takich chwil warto jest żyć i pracować społecznie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był tak wspaniały.

Druhny i druhowie OSP Rększowice