do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Gmina Bezpieczeństwo

Transport w Gminie Konopiska

29 września 2017
kategoria:
Komunikaty.Informacje

W uwagi na zaistniałe w ostatnim czasie problemy dotyczące publicznego transportu zbiorowego realizowanego przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) na terenie wielu ościennych gmin w tym także naszej, chcielibyśmy wyjaśnić naszym mieszkańcom z jakich przyczyn one wyniknęły.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Częstochowie niezadowalającą realizację obsługi komunikacyjnej na terenie naszej Gminy oraz zmiany w rozkładach jazdy autobusów tłumaczy brakami kadrowymi kierowców. Dotychczas wszelkie zmiany w rozkładach jazdy były konsultowane z pracownikami Urzędu Gminy, natomiast ostatnio zostaliśmy zaskoczeni podjętymi decyzjami przez firmę PKS.

Przedsiębiorstwo informuje także że pomimo usilnych starań nie udało się w 100% zrealizować założonego planu realizacji usług w pierwszych dniach września za co wszystkich naszych pasażerów przeprasza.

Widząc problemy Wójt Gminy Konopiska podjął rozmowy z innymi przewoźnikami w celu zapewnienia alternatywnej komunikacji we wszystkich miejscowościach naszej Gminy.

Aktualnie trwają wyceny usług realizowania komunikacji na naszym terenie przez MZDiT oraz innych prywatnych przewoźników.

Jednocześnie chcemy dodać, że od 1 stycznia 2018r. czekają nas zmiany w przepisach dotyczących publicznego transportu zbiorowego, co mamy nadzieję polepszy jakość usług komunikacyjnych na naszym terenie.

UG Konopiska