do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Gmina Bezpieczeństwo

Transport w Gminie Konopiska

29 września 2017
kategoria:
Komunikaty.Informacje

W uwagi na zaistniałe w ostatnim czasie problemy dotyczące publicznego transportu zbiorowego realizowanego przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) na terenie wielu ościennych gmin w tym także naszej, chcielibyśmy wyjaśnić naszym mieszkańcom z jakich przyczyn one wyniknęły.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Częstochowie niezadowalającą realizację obsługi komunikacyjnej na terenie naszej Gminy oraz zmiany w rozkładach jazdy autobusów tłumaczy brakami kadrowymi kierowców. Dotychczas wszelkie zmiany w rozkładach jazdy były konsultowane z pracownikami Urzędu Gminy, natomiast ostatnio zostaliśmy zaskoczeni podjętymi decyzjami przez firmę PKS.

Przedsiębiorstwo informuje także że pomimo usilnych starań nie udało się w 100% zrealizować założonego planu realizacji usług w pierwszych dniach września za co wszystkich naszych pasażerów przeprasza.

Widząc problemy Wójt Gminy Konopiska podjął rozmowy z innymi przewoźnikami w celu zapewnienia alternatywnej komunikacji we wszystkich miejscowościach naszej Gminy.

Aktualnie trwają wyceny usług realizowania komunikacji na naszym terenie przez MZDiT oraz innych prywatnych przewoźników.

Jednocześnie chcemy dodać, że od 1 stycznia 2018r. czekają nas zmiany w przepisach dotyczących publicznego transportu zbiorowego, co mamy nadzieję polepszy jakość usług komunikacyjnych na naszym terenie.

UG Konopiska