do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Gmina Bezpieczeństwo

ODDAJ KREW - Uratuj życie!

21 września 2018
kategoria:
Komunikaty.Informacje
 

Już po raz 3 zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji ODDAJ KREW - Uratuj życie! z OSP KSRG Rększowice. W dniu 23.09.2018r. w godzinach 10.00 - 14.00 na placu przed remizą po raz kolejny pojawi się ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Będzie to okazja do oddania krwi, a także pierwszy krok do uzyskania tytułu Honorowego Dawcy Krwi. To nas nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie!

Jakie warunki trzeba spełnić?

Trzeba być pełnoletnim (mieć skończone 18 lat), jednak nie starszym niż 65 lat, trzeba być zdrowym i ważyć więcej niż 50 kg oraz podczas rejestracji okazać dokument tożsamości ze zdjęciem. Tylko tyle - niewiele, prawda? :)

Dla rodziców z dziećmi mamy dobrą wiadomość - postaramy się zająć Wasze pociechy udostępniając im nasz specjalistyczny sprzęt pożarniczy, oraz ratownictwa technicznego, wozy bojowe oraz ubrania specjalne wraz z wyposażeniem! To będzie wyjątkowa okazja do zaszczepienia w młodym pokoleniu ducha bezinteresownej pomocy innym :)

Drzwi naszej OSP są otwarte dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do strażackiej rodziny, więc warto skorzystać z okazji i wstąpić w nasze szeregi.

Każdego uczestnika zapraszamy na słodki poczęstunek, oraz coś ciepłego do picia po oddaniu krwi.

P.S. Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa zapewniło, że nie odjedzie, dopóki KAŻDY zainteresowany nie zostanie obsłużony! :)

Do zobaczenia

OSP KSRG Rększowice